Preschool Prodigies, çocuklara müzik öğretmek için eğlenceli, renkli ve erişilebilir bir eğitim yöntemidir. Program, okul öncesi öğrenciler için hem eğlenceli hem eğitici olup, müzik eğitimini şarkı söyleyerek, çalarak ve fonomimi (el işaretleri) ile öğrenmelerini sağlamaktadır.

Preschool Prodigies ile müzik öğretmenleri , renklerle kodlanmış bir enstrümanı animasyonlu video dersleriyle birleştirerek, şarkı söylemeyi, ritim kalıplarını ve bir enstrümanı çalabilmeyi öğretmeyi hedeflemektedir. Öğrencilerin hazır bulunuşluk düzeyini artırmak ve onlara erken müzik eğitiminin bilişsel avantajlarını kazandırmak için Preschool Prodigies en yeni ve en faydalı yöntemlerden biridir.

     Ayrıca erken çocukluk, okul öncesi, ilkokul ve ortaokul çağındaki çocuklar için hazırlanmış, Amerika başta olmak üzere, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Çin, Japonya, Hindistan, Güney Afrika, Almanya, İngiltere, Türkiye ve dünyanın birçok ülkesinde okul (milletlerarası okullar, kolejler, devlet okulları), sanat merkezleri ve müzik atölyelerinde uygulanan uluslararası 1 – 13 yaş Erken Dönem Müzik Eğitim Programıdır.

 

Müziği Sadeleştirme ;

Prodigies, müziği öğretmek için sayıları, renkleri, solfej isimlerini ve şifreleri kullanır. Bu teknik, müziği karmaşık yapıdan uzaklaştırır, müziğin temellerini öğrenmek için daha basit ve anlaşılır hale getirir.

Bireysel Notalara Maruz Kalma ;

Çocuklar işitsel gelişimleri için, kritik dönemleri boyunca bireysel notalara ve küçük nota gruplarına odaklanır. Bu durum, çocukların genel formlarını kazandıkları yıllarda tipik bir piyano dersinden daha fazla müzikal öğrenmeye izin verir.

Hatasız Öğrenme  ;

Prodigies çocuklar için renkli, erişilebilir ve eğlenceli müzik derslerinden oluşmaktadır. Video serileri uyum içinde şarkı söylemeye, ses perdesi ve ritim için iyi bir his geliştirmeye yönelik pratik bir yaklaşıma odaklanmıştır.

Prodigies Music Sistemi, çocukların çalınan ve duyulan notaların hangi notalara ait olduğunu hisseden kulağa (Absolute Pitch) sahip olmalarını ve bu becerilerini geliştirmelerini sağlar.

Beyin Temelli Müzik Öğretimi ;

Prodigies Music Sistemi, el işaretleri ile solfej yapılarak kinestetik öğrenmeyi sağlar. Müziğin sayılarla (scale degrees), nota isimleriyle (C,D,E), el işaretleri ve renklerle (Hand-Sign & Colours) öğrenilmesini sağlar. 

Müziğe Kolay Erişebilme ;

Prodigies Music Sisteminde çalınması kolay enstrümanlar (deskbell,  boomwhackers, xylophone, resonator bells v.b.), konseptler ve video animasyonlar müziği daha erişilebilir hale getirir.

Başvuru ve bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

  En Son İncelenenler

  • Recently Viewed Products is a function which helps you keep track of your recent viewing history.
   Shop Now

  Fi Sanat

  Müzik Eğitim ve Sanat Merkezi Bursa

  Your cart is empty.