09.06.1997 yılında Kıbrıs’ta doğdu. 9 yaşında Müzik Öğretmeninin bir etkinliği üzerine Akordeon ile müzik eğitimine başlamıştır. 11 yaşında ise İlke Alicik’den özel keman dersleri almıştır. Birlikte devam eden çalışmaları sonrası Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nin Ortaokula giriş sınavını kazanmıştır.

Fatoş Özçelik ile piyano, Ersin Kaşif ile Keman ve Mustafa Elmas ile de armoni derslerine başladı. Sekizinci sınıfta F.Özçelik ile The Associated Board of the Royal Schools of Music (ABRSM) Grade sınavlarına hazırlanmıştır. Piyanodan Grade 3, 5, 6 ve 8 practice kemanda ise Grade 6, 7 ve 8 belgeleri vardır. Grade 5 Theory Exam sınavını “Past with Merit” (çok başarılı) ile vermiştir. Bunların yanısıra sekiz sene boyunca Müziksel İşitme ve Okuma ,Orkestra ve Koro derslerinin eğitimini almıştır.

 

Lise döneminde koro şefi İpek Kıranbay eşliğinde Ankara Çoksesli Polifonik Korolar Şenliğine katıldı. İlk piyano resitalini 9.Sınıfta, 11.Sınıfta ise Keman resitalini vermiştir. Ersin Kaşif ile 6 sene boyunca Genç Yetenekler Production orkestrası ile piyano eşlik ve birinci keman olarak yerini sürdürmüştür. Lise eğitimini yüksek başarı ile tamamlamıştır.

2015 yılında liseyi bitirdi ve aynı yıl Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği A.B.D bölümünü kazandı. Burada Doç.Dr Sezin ALICI’dan Ana Çalgısı olan Flüt, Yıldız ASLANOVA ve Mete SUNGURTEKİN’den piyano, Hasan ADIGÜZELZADE’den Armoni-Kontrupuan, Prof.Dr Sezen ÖZEKE’den Orff çalgıları ve Özel Öğretim Yöntemleri derslerini aldı. 2016 yılında Nihan ATALAY’ın gerçekleştirdiği flüt dalında ve Prof.Dr Türev BERKİ’nin teori üzerine gerçekleştirdiği Workshoplarına katılmıştır.

 Eğitimine devam ederken Orff Schulwerk Eğitim ve Danışmanlık Merkezi ve The Internatiol Orff-Schulwerk Forum Salzburg’un birlikte yürüttüğü İnteraktif Bir Yaklaşımla Orff’a Merhaba adlı seminer programında orff eğitimi almıştır. Avrupa ve Türkiye’nin birçok yerinde uygulanan Prodigies Music Eğitiminin sertifikasını almış olup aktif olarak  Prodigies Trainerlığını yapmaktadır.

2019 yılında Uludağ Üniversitesinden mezun olmuştur. 2021 yılında Uludağ Üniversitesinde Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir.

2018 yılından itibaren Fi Sanat da piyano, flüt, keman ve  prodigies music eğitimini vermektedir.

En Son İncelenenler

  • Recently Viewed Products is a function which helps you keep track of your recent viewing history.
    Shop Now

Fi Sanat

Müzik Eğitim ve Sanat Merkezi Bursa

Your cart is empty.