10.05.1994 yılında doğdu. Küçüklüğünden beri hep müziğe karşı ilgisi olduğunun farkında olan ailesi, müzik eğitimi alması amacıyla ortaokulda gitar kursuna gönderdi. Ortaokulu bitiren Şaşmaz, Zeki Müren Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ni kazandı . Ana çalgısı gitar iken piyano, koro, orkestra, müziksel işitme okuma yazma ve müzik tarihi derslerini de gördü. Liseden sonra Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı’nı kazandı ve klarnet eğitimine orada başladı.

     Lise ve Üniversite dönemlerinde;

     Osmangazi Halk Oyunları ekibiyle İtalya, Fransa, Hollanda, Almanya gibi ülkelerdeki festivallerde klarnet çalarak halk oyunları ekibine eşlik etti.

     Ankara Polifonik Korolar Şenliğinde, Makedonia Ohrid Choir Festival, Bulgaria Balchik Choir Festival gibi festivallerde DMD Gençlik Korosu ile birçok ödül kazandı.

     Üniversite bünyesinde Sezen Özeke ile birlikte yürüttükleri “Colours of Turkey” isimli proje ile Avusturya’ nın Viyana ve Graz şehirlerinde konserler verdi.

     Lisans eğitimini 3.17 gibi iyi bir derece ile sonlandırmıştır.

     2010 yılından bu yana Bursa başta olmak üzere çeşitli illerde gerçekleştirilen festival ve sahnelerde profesyonel müzik grubuyla performanslar sergilemektedir.

     2015-2017 yılları arasında “Nilüfer Kent Orkestrası”nda klarinetist olarak görev almıştır.

     2018 yılında “Nilüfer Tiyatrosu”nda klarinetist olarak sahne almıştır.

     Kurulduğu 2017 yılından bu yana “Fi Sanat” bünyesinde müzik öğretmeni olarak görev almaktadır.

En Son İncelenenler

  • Recently Viewed Products is a function which helps you keep track of your recent viewing history.
    Shop Now

Fi Sanat

Müzik Eğitim ve Sanat Merkezi Bursa

Your cart is empty.