20.10.1994 yılında İzmir’de doğdu. Ortaokul yıllarında müzik etkinliklerine olan ilgisinden dolayı müzik öğretmeni Pınar Özcan ile birlikte Müzik alanında çalışmalara başladı. 2008 Yılında Ortaokulu bitiren Ayaz, Kütahya Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ni kazandı . Anadalı Piyano eğitimi üzerine devam ederken Yandal olarak da Bağlama enstrümanı uygun görüldü. Müzik hayatına Akademik olarak Lise yıllarında tanışan Ayaz, Piyano ve Bağlama enstrümanları yanı sıra Müziksel işitme okuma ve yaz, Orkestra ve Koro eğitimi de aldı. 4 Sene devam eden Lise eğitimi sonrasında 2012 Yılında Bursa Uludağ Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı’nı kazandı. Üniversite süreci boyunca;

Piyano eğitimine Nilüfer Özer, Bağlama Eğitimine Yaşar Kemal Alim , Koro ve Şan Eğitimine Zeynep Göknur Yıldız Armoni ve Orkestra Eğitimine  Hasan Adıgüzelzade, Müziksel İşitme Okuma ve Yazma eğitime ise Erol Demirbatır ile devam etmiştir.

Lise ve Üniversite dönemlerinde bir çok sınıf konserleri, Oda Müziği ve Koro Konserlerinde yer almıştır.

2016 Yılında Üniversiteden Mezun olduktan sonra  aktif olarak Müzik Öğretmenliği ve Enstrüman Eğitmenliği yapmaya başlamıştır.

 

 

 

En Son İncelenenler

  • Recently Viewed Products is a function which helps you keep track of your recent viewing history.
    Shop Now

Fi Sanat

Müzik Eğitim ve Sanat Merkezi Bursa

Your cart is empty.