08.06.1990 tarihinde İznik’te doğan Eren Yaşar, ilkokul Müzik Öğretmeni Murat Metin’le piyano ve müziksel işitme derslerine başladı. 2004 yılında Bursa Zeki Müren Anadolu Güzel Sanatlar Lisesini kazandı. Burada Gülcan Ulusoy’dan piyano, Zekai Evin’den keman, İlker Ermiş’ten müziksel işitme, okuma ve yazma, Levent Sezgin’den koro ve şan dersleri aldı. 2006 yılında, Şef Levent Sezgin önderliğindeki Dünya Müziği Derneği (DMD) Çok Sesli Korosu’na seçildi. O dönemden bu yana her yıl Ankara Polifonik Korolar Şenliği’ne hem DMD hem de okul korosuyla katıldı ve koro olarak birçok ödül aldı. 2007 yılında Zeki Müren AGSL olarak Rathenow Müzik Okulu ile konserlere katıldı.

2009 yılında Uludağ Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Ana Bilim Dalı’nı kazandı. Nilüfer Yılmaz ile piyano, Bayazıt Akhundov ve Nesrin Biber Öz ile keman, Hasan Adıgüzelzade ile armoni, İsmail Bozkaya ile Müzik Tarihi, Sezen Özeke ile Orff ve Kodaly gibi özel öğretim yöntemleri eğitimi aldı. Lisede olduğu gibi üniversite döneminde de birden çok piyano konserlerinde yer aldı. Aynı dönemde Prof. Dr. Sezen Özeke ile oluşturdukları Colours of Turkey projesiyle Florida Clearwater Christian College Hand Bells (el zilleri) topluluğu ile konserler verdiler. Avusturya’nın Viyana ve Graz kentlerinde aynı proje ile ülkeyi temsil ettiler. 2011 yılında DMD Karma Korosu ile Makedonya Ohrid Choir Festival’e katıldılar. DMD Gençlik Korosu ile 2015 Ohrid Choir Festival’de birincilik, en iyi eser yorumlama ve jüri özel ödülüne layık görüldüler.

Mesleki hayatına 2014 yılında Tunçsiper Lisesinde başladı ve o yıl çalıştırdığı okul orkestrasıyla Osmangazi Liselerarası Müzik Yarışması’nda “En İyi Düzenleme Ödülü”ne layık görüldü. 2017 yılında Türkiye Basketbol Federasyonu Osman Solakoğlu Basketbolla Topluma Hizmet Ödülü alan Yeni Nesil Tofaş’ta müzik eğitmeni olarak görev aldı. 2019 yılında Euroleague OneTeam tarafından Bronz ödül alan projede yer aldı. 2021 yılında çalıştırdığı Özel 3 Mart Halil Güleç Fen ve Anadolu Lisesi ile katıldığı Türkiye 23. Liseler Arası Müzik Yarışması’nda “Basın Özel Ödülü Birinciliği” ve “Kız Solist Dalında İkincilik” kazandı.

Bu zamana kadar Levent Sezgin, Phil Golson, Pattye Johnson Casarow, Peder Karlsson, Oğuzhan Balcı, Naci Özgüç, İnci Özdil, Kıvanç Tepe, Sezen Özeke gibi müzik insanlarıyla atölye ve konser çalışmalarında yer aldı.

2017 yılında Fi Sanat’ı kuran Eren Yaşar, Nilüfer Liselerarası Müzik Yarışması Jüri Üyeliği, Ulusal Piyano Günleri, Dünya Müziği Derneği Başkan Yardımcılığı ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Müzik Eğitim Çalışma Grubu temsilcisi görevini sürdürmektedir.

 

En Son İncelenenler

  • Recently Viewed Products is a function which helps you keep track of your recent viewing history.
    Shop Now

Fi Sanat

Müzik Eğitim ve Sanat Merkezi Bursa

Your cart is empty.