Keman Çalmanın Faydaları

Keman Çalmanın Faydaları Nelerdir?
• El – Kol Kaslarının Gelişimine Faydalı
Keman çalarken hem sağ hem de sol elimizi oldukça aktif kullanmaktayız. Sağ el ile yay hareketlerini yaparken, sol el ile notaları basma ve keman tutuşunu desteklemek gibi faaliyetler gösteririz ve bu durum aslında istemsiz olarak el-kol kaslarımızı kuvvetlendirir ve gelişimine büyük oranda destek sağlar. Keman çalmanın faydaları arasında yer alan fiziksel artılardan bir tanesi de bu maddedir.

• Unutkanlığın Çözümü Bulundu!
Bir çok biliminsanının araştırmalarına göre keman çalmak beyinde tetiklediği alanlar sayesinde bilginin akılda tutulma süresini arttırıyor ve uzun vadede unutkanlığın azalmasına oldukça büyük bir fayda sağlıyor. Ayrıca çoğu müzik aletinde bulunan bu madde, kemanda bir çok koordinasyonun eş zamanlı kullanılmasından kaynaklı daha belirgin şekilde etki etmektedir.

• İlaç Gibi Bir Müzik Aleti?
Günümüzde bir çok psikolojik ya da manevi sorunlardan dolayı ortaya çıkan rahatsızlıklarda müzikle terapi oldukça sık kullanılan bir yöntem haline gelmiştir. Bilindiği gibi her farklı makamın ya da ses dizisinin insan beyninde ve bilinçaltında yaratmış olduğu bir etki bulunmaktadır. Kemanda bu seslerin ifade edilmesindeki en büyük yardımcılardan biridir. Keman çalmanın faydaları arasında yer alan bu maddeyle birlikte keman ilaç gibi bir müzik aletidir desek çokta yanılmayız diye düşünüyoruz. Keman sesinin yararları bu kadarlada sınırlı değil, ayrıca keman dinlemenin faydaları olarak konsantrasyonu arttırmasını da gösterebiliriz!

• Tüm Müzik Türlerine Uygundur.

  Leave A Comment

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  En Son İncelenenler

  • Recently Viewed Products is a function which helps you keep track of your recent viewing history.
   Shop Now

  Fi Sanat

  Müzik Eğitim ve Sanat Merkezi Bursa

  Your cart is empty.