Klarnet çalmanın faydaları

Klarnet, flüt veya başka bir nefesli çalgıya üflerseniz, nasıl yapacağınızı bilmeniz gereken ilk şeylerden biri doğru nefes almaktır. Bu enstrümanlar, müzisyenin yaratmaktan sorumlu olduğu hava titreşimlerinden gelişir. Bu, hem etkili hem de verimli nefes almanın müzisyenin ikinci doğası olması gerektiği anlamına gelir.

Dinleme becerilerini artırır
Müzik çalmak için sezgisel olarak dinleyebilmelisiniz. Dinleme yeteneği, doğru notalara basıp basmadığınızı bilmenizi sağlar. Bu da, sosyal ilişkiler kurmanın önemli bir yönü olan daha iyi dinleme becerilerine yol açar.

Konsantrasyonu artırır
Enstrüman çalarken göz ardı edilmemesi gereken birçok müzik unsuru vardır. Bir müzisyen olarak ritmi, ritmi, dokuyu, tınıyı vb. dinleyebilmelisiniz. Bir sanatçı olarak kendi seslerinize konsantre olmaktan daha faydalı olan tek şey, bir müzik grubunun seslerine konsantre olmaktır. Bir müzik grubunda olmak, bir bütün olarak grubun uyumuna odaklanmanızı sağlayarak bu konsantrasyon becerilerini daha da artırır.

Reform zaman yönetimi becerileri
Bir enstrümanın nasıl çalınacağını öğrenmenin uzun süreci, zamanınızı yeterince yönetmenizi gerektirir. Bu da günlük sorumluluklarınıza uygulayabileceğiniz daha iyi zaman yönetimi becerilerini destekler.

Alzheimer Tedavisine Yardımcı Olur
Müzik çalma ve dinlemeyle ilgili zihinsel uyarım, Alzheimer hastalığı olan hastalarda daha iyi hafızayı teşvik edebilir. Alzheimer hastaları üzerinde yapılan bir çalışmada , müzik hafızasının konuşulan kelimelerden çok daha iyi tutulduğu sonucuna varıldı. Bu, öncelikle, artan dikkat ve hafızaya yol açan müziğin neden olduğu artan uyarılmadan
kaynaklanıyordu.

  Leave A Comment

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  En Son İncelenenler

  • Recently Viewed Products is a function which helps you keep track of your recent viewing history.
   Shop Now

  Fi Sanat

  Müzik Eğitim ve Sanat Merkezi Bursa

  Your cart is empty.